������ ������ �����������
Народний депутат України
Заслужений економіст України, кандидат юридичних наук,
генерал-лейтенант міліції, лауреат державної премії в галузі науки і техніки

Депутатська діяльність

14.06.2011 | 1 червня 2011 року було проведено засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності


1 червня 2011 року було проведено засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. В ході засідання було розглянуто 13 законопроектів.

1. Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих" актів України у зв'язку з ратифікацією Другого додаткового протоколу до Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах», поданий Президентом України (реєстр. №8467).

2. Проект Закону України “Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо злочинів проти життя, здоров'я, волі, честі та гідності особи)” (реєстр. №7110). 

3. Проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про охорону інформації з обмеженим доступом, що є власністю держави», поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. №8490). 

4. Проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів і одурманюючих засобів», поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. №8357). 

5. Проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення кримінальної відповідальності за хабарництво)», поданий народним депутатом України Катеринчуком М.Д. (реєстр. №8305). 

6. Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства)», поданий народними депутатами України Бондиком В.А., Стельмашенком В.П., Прутніком Е.А., Плотніковим О.В., Степаненком А.А., Литвиним Ю.О. (реєстр. №8447). 

7. Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо пожежної безпеки)», поданий народним депутатом України Коновалюком В.І. (реєстр. №7268). 

8. Проект Закону «Про внесення змін до статей 122 і 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо регулювання відносин у сфері дорожнього руху)», поданий народним депутатом України Гриценком А.С. (реєстр. №6121). 

9. Проект Закону «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо зміни статусу зізнання як доказу вини в кримінальних справах)», поданий народним депутатом України Зарубінським О.О. (реєстр. №6059).

10. Проект Закону «Про внесення змін до деяких кодексів України (щодо відповідальності за пропаганду нацизму і фашизму)», поданий народними депутатами України Симоненком П.М., Бевзем В.А. (реєстр. №8149).

11. Проект Закону «Про внесення змін до деяких кодексів України (щодо відповідальності за пропаганду тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму, фашизму)», поданий народним депутатом України Кириленком В.А. (реєстр. №8149-1).

12. Проект Закону «Про внесення змін до статті 297 Кримінального кодексу України (щодо посилення кримінальної відповідальності за наругу над пам'яттю радянських воїнів-визволителів)», поданий народними депутатами України Симоненком П.М. Алексєєвим І.В. (реєстр. №8150).

13. Проект Закону «Про внесення змін до статті 297 Кримінального кодексу України (щодо посилення кримінальної відповідальності за наругу над могилами учасників боротьби за свободу й незалежність України, жертв репресій та геноциду)», поданий народним депутатом України Кириленком В.А. (реєстр. №8150-1).

Особливу увагу народний депутат України Грицак В.М. звертає на наступний законопроект:

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо пожежної безпеки)» - №7268, поданий народним депутатом України Коновалюком В.І.

Проект Закону готується до першого читання. Законопроектом пропонується: привести у відповідність із законодавством окремі положення Закону України «Про пожежну безпеку»; підвищити адміністративну відповідальність, за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, невиконання приписів, розпоряджень та постанов посадових осіб органів державного пожежного нагляду; підвищити розмір штрафу, який накладається як кримінальна відповідальність за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки (від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Як співдоповідач Грицак В.М., відмітив те, що відповідно до статистики, тільки протягом 9 місяців 2010 року в державі виникло 49430 пожеж, що на 47,2% більше ніж за аналогічний період 2009 року; на підприємствах, установах, організаціях відмічається збільшення кількості пожеж на 3,4% та на 45,8% прямих збитків. Отже, вирішення проблем, пов'язаних із здійсненням державного пожежного нагляду у сфері господарської діяльності в Україні, забезпечення стану пожежної безпеки як об‘єктів, так і населених пунктів у цілому потребує внесення відповідних змін, які передбаченні даним законопроектом.

Проте зважаючи на відсутність суб’єкта права законодавчої ініціативи було вирішено перенести розгляд зазначеного питання на одне з наступних засідань Комітету.