������ ������ �����������
Народний депутат України
Заслужений економіст України, кандидат юридичних наук,
генерал-лейтенант міліції, лауреат державної премії в галузі науки і техніки

Депутатська діяльність

24.06.2011 | Зустріч з керівництвом МВС Республіки Азербайджан

Під час  перебування з офіційним  візитом в Республіці Азербайджан  народний депутат України, член комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, голова Спілки генералів органів внутрішніх справ України, генерал-лейтенант міліції Василь Грицак зустрівся з керівництвом МВС країни.
Предметом обговорення стали питання, які на сьогоднішній день турбують правоохоронні органи України і Азербайджану та стосуються передусім боротьби з транснаціональною злочинністю, наркоманією, кіберзлочинністю, міграцією, торгівлею людьми (особливо жінками та дітьми). Також  питання законодавчого забезпечення діяльності МВС,   реформування органів внутрішніх справ (міліції в поліцію), створення нової (сучасної) нормативно - правової бази, вивчення та можливе використання в Україні сучасних форм і методів роботи із зазначених напрямків, в тому числі з питань роботи над новими редакціями Кримінального та Кримінально-процесуального Кодексів, які вже є у азербайджанських колег.
Під час зустрічі  досвідом роботи азербайджанської поліції поділився заступник Міністра – командуючий внутрішніми військами МВС, генерал – лейтенант Закір Гасанов. Він  докладно ознайомив з історією реформування органів внутрішніх справ (міліції в поліцію), пріоритетними напрямками її діяльності, повноваженнями та соціальним статусом співробітників поліції. Повідомив про кардинально зміненні функції та практичні напрацювання, які вже використовуються в ОВС. Повідомив про заходи, які застосовуються правоохоронними органами Азербайджану щодо профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.
Під час взаємозацікавленого діалогу Василь Грицак зазначив, що на сьогоднішній день злочинність має транснаціональний характер, тому співпраця з правоохоронними структурами Азербайджану одночасно забезпечує як безпеку громадян України, так і безпеку громадян Азербайджану.  
Окремо Закір Гасанов зупинився на функціях дорожньої поліції, зокрема  на  змінах та доповненнях внесених до законодавства, що  регламентують адміністративну відповідальність у сфері дотримання правил, норм та стандартів в організації дорожнього руху. Торкнувся питань  матеріально-технічного оснащення дорожньої поліції. Акцентував увагу на питаннях стосовно ролі військовослужбовців в забезпеченні громадської безпеки та охорони громадського порядку.
У рамках візиту Василь Грицак також цікавився питаннями технічного оснащення структурних підрозділів та ознайомився зі зразками форменого обмундирування поліції. 
Зі своєї сторони, Василь Грицак розповів про основні напрямки діяльності Спілки генералів ОВС, у тому числі і про законотворчу діяльність, в якій Спілка приймає участь. Під час зустрічі відбулося нагородження представників МВС Республіки Азербайджану відзнаками Спілки.  
Вручення найвищої генеральської відзнаки – ордена «За заслуги»  заступнику Міністра - командуючому внутрішніми військами МВС Азербайджану, генерал-лейтенанту  Закіру Гасанову
Василь Грицак разом із заступником Міністра – командуючим внутрішніми військами МВС Азербайджану, генерал – лейтенантом  Закіром Гусановим (праворуч) та заступником командуючого внутрішніх військ - начальником Управління з особового складу, генерал - майором Відаді Алієвим (ліворуч)
Василь Грицак щиро подякував керівництво МВС Азербайджанської Республіки за плідну співпрацю та цінний досвід, яким вони поділилися під час візиту. Висловив впевненість щодо розвитку подальшої взаємодії, взаємодопомоги та взаєморозуміння між відповідними відомствами країн.