������ ������ �����������
Народний депутат України
Заслужений економіст України, кандидат юридичних наук,
генерал-лейтенант міліції, лауреат державної премії в галузі науки і техніки

Депутатська діяльність

07.07.2011 | Проведено засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на своєму засідання 06 липня 2011 року розглянув:
 
1. Про проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення доставляння обов'язкового примірника документів», поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. №8541).
2. Про проект Закону України «Про внесення зміни до статті 229 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за безквитковий проїзд у міському транспорті)», поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. №8549).
3. Про проект Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду" (щодо шкоди, завданої порушенням процесуальних строків)», поданий народним депутатом України Катеринчуком М.Д. (реєстр. №6442).
4. Про проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів і одурманюючих засобів» (реєстр. №8357). 
5. Про проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо подання невідкладної допомоги особам, які перебувають у небезпечному для життя і здоров'я стані», поданий народним депутатом України Гусаровим С.М. (реєстр. №7278).
6. Про проект Закону «Про внесення змін до законодавчих актів щодо забезпечення чистоти територій», поданий народним депутатом України Зарубінським О.О. (реєстр. № 5117).
7. Про проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств», поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 6434).
8. Про попередній розгляд відповідно до ст. 93 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності», поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 8597).
9. Про попередній розгляд відповідно до ст. 93 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відповідальності за ухилення від служби осіб цивільного захисту в особливий період)», поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 8684).
10. Про Звіт за підсумками роботи Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за восьму сесію Верховної Ради України шостого скликання (лютий - липень 2011 року).
11. Про проект Плану роботи Комітету на дев’яту сесію Верховної Ради України шостого скликання (вересень 2011 року - січень 2012 року).
12. Про перелік законопроектів для включення до проекту порядку денного дев’ятої сесії Верховної Ради України.
13. Про проект Закону «Про забезпечення безпеки та громадського порядку під час проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів», поданий народними депутатами України Зацем О.В., Прасоловим І.М. (реєстр. №7137).
14. Про розгляд депутатського запиту народного депутата України Кармазіна Ю.А. щодо судді Апеляційного суду Харківської області Бородіна М.М., який будучи громадянином Російської Федерації здійснює правосуддя від імені держави Україна, чим грубо порушує Присягу судді.
15. Про проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за перешкоджання діяльності органів державної контрольно-ревізійної служби України)», поданий народними депутатами України Фельдманом О.Б., Гейманом О.А. (реєстр. №8540).
16. Про проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення заходів протидії екстремістській діяльності) )», поданий народним депутатом України Колесніченком О.О. (реєстр. №8537).
17. Про затвердження Рекомендацій комітетських слухань на тему: «Міграційна політика України: практика реалізації, проблеми та перспективи» від 16.06.2011 року.
 
Особливу увагу народний депутат України Грицак В.М. звернув на наступні законопроекти:
1) Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств», поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 6434).
 
Проект Закону України готується до другого читання. Цей проект розроблено Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва з метою недопущення використання схем і методів протиправного поглинання та захоплення підприємств, що створює реальну загрозу національним і економічним інтересам нашої держави і вимагає формування ефективної системи протидії цим негативним проявам.
Доповідаючи по проекту, Грицак Василь Миколайович, зазначив, що законопроект був суттєво доопрацьованим при підготовці до другого читання. Зі 117 пропозицій, що надійшли, 92 - враховані. Народний депутат, відзначив і те, що внесенні зміни до Господарського кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, Цивільного кодексу України, Закону України «Про господарські товариства», «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» значно удосконалюють врегулювання основних важливих аспектів протидії протиправного поглинання та захоплення підприємств.
Комітет врахувавши викладені Грицаком В.М. аргументи, ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект
№ 6434 в другому читанні і в цілому.
 
2) Проект Закону «Про забезпечення безпеки та громадського порядку під час проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів», поданий народними депутатами України Зацем О.В., Прасоловим І.М. (реєстр. №7137).
 
Проект Закону готується до повторного другого читання. Метою проекту Закону є створення умов для забезпечення дотримання безпеки та громадського порядку на місцях проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів, упередження, припинення та запобігання протиправним вчинкам і покарання осіб, які їх здійснюють; забезпечення співробітництва між державними органами, організаторами та громадськими організаціями для попередження всіх форм насильства та протиправних вчинків при проведенні відповідних заходів; забезпечення взаємодії і координації дій між державними органами і міжнародними службами охорони порядку. Законопроект визначає загальні правові, організаційні та соціально-економічні засади реалізації державної політики України в сфері забезпечення безпеки та громадського порядку під час проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів.
Доповідачем по даному проекту Закону був народний депутат України Грицак Василь Миколайович.
Він відзначив наступне: майже всі поправки, які надійшли до Комітету були враховані, а це пропозиції від МВС, СБУ, МНС, Нацагенства з питань Євро 2012, Міністерства фінансів та ряд інших міністерств та відомств. Народний депутат зазначив і той факт, що дія даного Закону обмежена лише футбольними матчами, що проводяться федерацією футболу України – чемпіонат та Кубок, плюс матчі під егідою ФІФА та УЄФА. Було більш чітко вдосконалено механізм відповідальності юридичних осіб за правопорушення у сфері забезпечення громадського порядку.
Комітет врахувавши викладені аргументи, ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект № 7137 в другому читанні і в цілому.