Народний депутат України
Заслужений економіст України, кандидат юридичних наук,
генерал-лейтенант міліції, лауреат державної премії в галузі науки і техніки

Матеріали ЗМІ

01.10.2009 | Рональд К.Ноубл: «Запровадження електронних паспортів рівня «ЄДАПС» - крок до спільної перемоги над проявами тероризму та міжнародної злочинності»

Інтерпол встановлює світові стандарти безпеки проїзних документів.

Наприкінці вересня  у місті Монреаль відбувся Міжнародний симпозіум  ICAO, в якому взяли участь представники понад 100 країн світу.

Україну на міжнародному форумі представляв народний депутат, генерал-лейтенант міліції Василь Грицак, один з ініціаторів концепції впровадження біометричних електронних документів.   

І.Обиденко, О.Васильєв, Р.Ноубл, В.Грицак, О.Давидов

Перед учасниками симпозіуму виступив  Генеральний секретар Інтерполу Рональд К.Ноубл, який наголосив, що консорціум «ЄДАПС» був обраний для розробки дизайну та виробництва першого в світі електронного паспорту для найбільшої в світі поліцейської організації.

Як зазначив керівник Інтерполу «об’єднавши провідні технології, електронний паспорт для голів 187 національних центральних бюро Інтерполу, встановить нові стандарти безпеки документів».

Р.К.Ноубл підкреслив, що положення щодо запровадження безпечного, всесвітньо визнаного електронного паспорту Інтерполу для голів національних центральних бюро організації, насамперед  спрямоване на забезпечення можливості їхнього вільного пересування світом з метою надати допомогу під час арешту чи переправлення осіб, що ховаються від правосуддя.

„Злочинці можуть пересікати кордони вільно та без зусиль, в той час, коли рух голів національних центральних бюро та персоналу наших штаб-квартир уповільнюється або зупиняється через міжнародну бюрократичну тяганину, що є найбільшою перешкодою  для підтримання безпеки в світі”, сказав генеральний секретар Інтерполу.

Запровадження електронного паспорту Інтерполу означає  значний крок вперед не лише у створенні можливостей для офіцерів правоохоронних органів виконувати свої обов’язки, але й у встановленні стандартів безпечних проїзних документів, особливо враховуючи те, що використання терористами підроблених паспортів становить найбільшу загрозу безпеці та захисту громадян в усьому світу”, – додав пан Ноубл.

Електронний паспорт Інтерполу передбачає  такі засоби безпеки як лазерне гравірування, електронний чіп, а також голографічні, мікрографічні елементи та елементи оптичної безпеки. Цей паспорт буде розроблятися консорціумом «ЄДАПС», який очолює групу з 20 постачальників з 12 країн світу.

„Якість  цього  електронного паспорту в поєднанні з тим фактом, що чутлива біометрична база даних Інтерполу залишатиметься завжди під контролем наших експертів, а також здатність складного заводу компанії, його робочої сили та системи виробництва швидко відповісти на потреби організації виявились вирішальними при обранні її Інтерполом для втілення в життя ініціативи електронного паспорту”, - завершив Р.К. Ноубл.

Слід зазначити, що наступним кроком щодо реалізації даної ініціативи буде створення консорціумом «ЄДАПС»остаточної версії дизайну електронного паспорту Інтерполу, який розглядатиметься під час генеральної асамблеї організації  11-15 жовтня.

 
Довідка:
19 січня 2009 р. «ЄДАПС» підписав з INTERPOL меморандум про створення прототипу електронного паспорта Міжнародної організації кримінальної поліції. Під час свого візиту до Києва генеральний секретар INTERPOLознайомився та високо оцінив технології консорціуму   у сфері виробництва високо захищених документів.
Як зауважив в інтрерв’ю  ЗМІ Р. К.Ноубл, «запровадження електронних паспортів рівня «ЄДАПС» - крок до спільної перемоги над проявами тероризму та міжнародної злочинності». У березні п.р. «ЄДАПС» запропонував прототип електронного паспорта INTERPOLвиконавчому комітету цієї організації.