������ ������ �����������
Народний депутат України
Заслужений економіст України, кандидат юридичних наук,
генерал-лейтенант міліції, лауреат державної премії в галузі науки і техніки

Матеріали ЗМІ

10.08.2012 | В.Грицак: щоб провести реформу міліції, треба скоротити мінімум 50 тис. міліціонерів

Народний депутат України, а також один з авторів законопроекту "Про міліцію" Василь Грицак переконаний, що потрібно розпочинати реформування органів внутрішніх справ зі скорочення 50 тисяч працівників міліції. Про це він сказав у коментарі УНН.

"Якщо скоротити близько 50 тисяч чоловік, то кошти можна ще й зекономити", - сказав депутат і зазначив, що законопроект "Про поліцію" якраз і передбачає таку норму.

Адже, за його словами, сьогодні не потрібна така кількість працівників міліції як є тепер. "Тільки погляньмо на вулиці Києва, скільки даішників знаходиться на кожному вуглі. Я запитую, для чого? У якому місті таке можна побачити? Якщо порівняти Київ з Москвою, то там можуть бути провокації тощо. А Україна спокійна і мирна держава, а на кожному шляху стоїть працівник ДАІ. Запитується – для чого?!", - наголосив він.

На думку В.Грицака, на облаштування камер відеофіксації порушень ПДР потрібно менше коштів, ніж ставити десять екіпажів ДАІ по два міліціонера на одній тільки вулиці Набережній, що у Києві.

Крім того, політик запевнив, що коштів також не потрібно на перейменування міліції на поліцію. "Кожного року передбачено для міліції чи поліції кошти на форму одягу. Форма одягу у поліцейських спецпідрозділу передбачена на півроку, і через кожних півроку її потрібно міняти. Форма одягу патрульно-постової служби розрахована на рік. Тому в цьому немає ніякої проблеми", - запевнив парламентарій.

"Тому якщо проводити реформування, то треба розпочинати з оптимізації, то кошти ще залишаться. І треба скоротити не менше 50 тисяч працівників міліції", - резюмував В.Грицак.

Нагадаємо, У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що питання реформування української міліції буде актуалізовано в кінці поточного року після вступу в силу нового Кримінально-процесуального кодексу. Зокрема, речник МВС Володимир Поліщук зазначив, що після 19 листопада набуває чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс, і вже з цього періоду протягом року буде активно проводитися робота щодо реформування правоохоронних органів.

"Зараз працює 6 робочих груп, йде постійне обговорення цих питань, існують різні політичні думки на тему, яким має бути МВС", - розповів на прес-конференції в четвер керівник управління зі зв'язків з громадськістю МВС України Володимир Поліщук.
Керівник Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем МВС Сергій Будник заявив, що органи внутрішніх справ готові до реформування.

Як відомо, у Верховній Раді України зареєстровано проект закону № 10688 "Про поліцію", автори якого народні депутати від фракції Партії регіонів Василь Грицак і Валерій Коновалюк пропонують реорганізувати міліцію в поліцію.

Джерело:  УНН